BLOG

Taşıtmatik Sistemi Faydaları 3

Taşıtmatik Sistemi Faydaları 3

10 Aralık 2020, Perşembe

Taşıt ve müşteri tanıma sistemleri diye özetleyebileceğimiz, merkezi bir otomasyon altyapısında çalışan sistemlerin müşterilerine sağladığı faydalar ilk bakışta ticari avantaj ya da edinilen iskonto oranı olarak değerlendirilmektedir.

Taşıt ve müşteri tanıma sistemleri diye özetleyebileceğimiz, merkezi  bir otomasyon altyapısında çalışan  sistemlerin müşterilerine sağladığı faydalar ilk bakışta ticari avantaj ya da edinilen iskonto oranı olarak değerlendirilmektedir. Tüketimler doğrultusunda belirlenen iskontoların önemli bir maaliyet avantaji getirdiği şüphesizdir ancak iskonto oranından bağımsız olarak da böyle bir otomasyon sistemine dahil olmanın ayrıca tasarruf sağladığı da kullanıcılar tarafından yapılan geribildirimlerle tespit edilmiştir.

Kullanıcıların sisteme dahil olduktan sonra filolarının hareketlerini, tüketimlerini sistemden alabildikleri farklı raporlar ile görebiliyor olmaları, araçlarının kontrolünü de ele almalarını beraberinde getirmektedir. Faklı limitlendirme kriterlerini aktive eden filo yöneticileri, ayrıca daha etkin seyahat ve rota planlamaları ile de araç kullanıcılarını yönlendirmekte, daha planlı ve kontrollü tüketim beraberinde %14 lere varan bir yakıt tasarrufu da sağladığı gözlemlenmiştir.