BLOG

Sektörde Bir İlk! Tüm banka kredi kartlarıyla ödeme yapma kolaylığı sadece BP Taşıtmatik Sisteminde!

Sektörde Bir İlk! Tüm banka kredi kartlarıyla ödeme yapma kolaylığı sadece BP Taşıtmatik Sisteminde!

22 Şubat 2020, Cumartesi

Taşıt/Müşteri tanıma sistemleri pazarında tüm markalar tarafından tercih edilen ve müşteriye sunulan en yaygın ödeme modeli Kredili Doğrudan Borçlandırma Sistemidir.

Taşıt/Müşteri tanıma sistemleri pazarında tüm markalar tarafından tercih edilen ve müşteriye sunulan en yaygın ödeme modeli Kredili Doğrudan Borçlandırma Sistemidir. Bu modelde müşteri markaların anlaşmalı olduğu banklardan birini seçerek DBS hesabı açtırır ve yakıt tüketimleri doğrultusunda düzenlenen faturaları sistemine dahil olunan dağıtım şirketi tarafından otomatik olarak tahsil edilir. Zaman zaman markaların farklı kampanyalar ve banka işbirlikleri ile de belirli kartlarla yapılan anlaşmalar ödeme modeli olarak sektör uygulamaları arasındadır.

Günümüzün ekonomik koşullarında hayatları çok da kolay olmayan KOBİ’ler için bu ödeme modeline dahil olmak zaman zaman mümkün olamamaktadır. Bankaların bazen evrak talepleri ve süreçlerin uzaması zaman kaybına yol açmakta, bazen de ipoteklere kadar varan teminat taleplerinin karşılanamaması sonucunda olumsuzluklarla karşılaşan KOBİ’ler, sistemin avantajlarından faydalanamamaktadır.

BP Taşıtmatik Sistemi sektörde bir ilke adım atarak tüm banka kredi kartlarıyla ödeme yapma kolaylığı sağlayarak özellikle KOBİ lere alternatif bir ödeme modeli sunmaktadır. Müşteri bu modelde kendisi sisteme kredi kartını tanımlayarak hiç zaman kaybetmeden sistemde aktivasyonunu gerçekleştirerek, kolayca sistemin sunmuş olduğu avantajlardan faydalanmaya başlayabilir. Detaylı bilgi ve sisteme hemen dahil olabilmek için hemen teklifinizi oluşturabilirsiniz.